Podlahy - Drevené - EUROPARKETT - Classic

Konštrukcia trojvrsvových parkiet CLASSIC


  • Povrchová úprava - 6 vrstiev UV tvrdeného laku KLUMPP alebo rastlinný olej od dánskej firmy WOODCARE.
  • Nášlapná vrstva je k dispozícií v rôznych dekoroch a farebných odtieňoch tvrdého dreva.
  • Stredová vrstva z mäkkého dreva zabezpečuje stabilitu a tvarovú stálosť.
  • Spodná protiťahová dýha napomáha tvarovej stálosti našich parkiet.


SPOJ UNICLIC. Patentovaný spoj uniclic predstavuje revolučnú technológiu spájania drevených podláh bez použitia lepidla. Výsledkom je mechanický ideálne tesný spoj bez nežiadúcich medzier, ktorý zaručí, že podlaha bude vyzerať dlho tak dobre ako v deň pokládky. V neposlednom rade zľahčuje a urýchľuje samotnú pokládku parkiet.


LAK KLUMPP. Vo výrobe prejde parketa 6x lakovacím válcom, kde sa postupne nanášajú vrstvy UV - tvrdeného laku KLUMPP od nemeckého výrobcu. Tento lak sa vyznačuje vysokou prilnavosťou a je transparentný, preto sa dá použiť aj na exotické dreviny. Všetkých 6 vrstiev je ekologicky nezávadných, neobsahujúcich rozpúšťadlá a ani formaldehydy. Postupným nanášaním vrstiev sa niekoľkonásobne zvýši odolnosť parkiet proti poškrabaniu a oderu. Pre bežnú údržbu stačí vlhký mop a saponát na drevené podlahy.


OLEJ WOCA. Rastlinný olej dánskej firmy WOODCARE je vyrobený z výťažkou kokosu a sóje. Je ekologicky a hygienicky nezávadný, vhodný aj pre alergikou. Zvýrazňuje prírodnú štruktúru dreva a zintenzivňuje farebné odtiene. Na bežnú údržbu sa nedoporučuje voda, ale speciálny čistiaci olej v kombinácii s vodou. Poškodenie menšieho rozsahu olejovanej podlahy sa dá odstrániť jemným prebrúsením a lokálnym nanesením vrstvy oleja.


OSMO OLEJ. Z OSMO nátermi si povrch dreva uchováva svoj prírodny charakter a napriek tomu je odolný voči oderu, odpudzuje vodu a nečistoty. Drevo musí mať možnosť "dýchať", aby si uchovalo svoju elasticitu a mohlo pozitívne pôsobiť na klimatické podmienky v miestnosti.

APLIKÁCIA NA PARKETE:
  • 2 x farebný dekoračný olej
  • 2 x konečná úprava OSMO tvrdým voskovým olejom
  • drevo získa odolný povch s hodvábnym leskom
  • vhodný aj do miestnosti s vysokou vlhkosťou vzduchu napr.: kuchyňa alebo kúpelňa