Podlahy - Laminátové - QUICK STEP

Laminátové parkety Quick-Step je tá pravá podlaha pre každý interiér, či už chcete moderné alebo tradičné štýly. Z podlahy Quick-Step si určite vyberiete. Design a kvalita sú pri výbere podlahy dôležité. Naši dizajnéri vyberajú najkrajšie designy s prirodzenou pestrosťou, ktoré zároveň zodpovedajú vašim predstavám o bývaní.

Vyberte si z kompletnej rady laminátových podláh Quick-Step, ktorá Vás zaujme svojimi prednosťami.
Quick-Step má zodpovedajúcu povrchovú úpravu pre každú podlahu, či už profily alebo sokle, ale aj dokončovacie doplnky v rovnakom vzore a farbe. Je vysoko odolná proti svetlu, nevybledne ani v prípade, že je vystavená silnému (slnečnému) svetlu. Jadrom laminátu Quick-Step je drevovláknitá doska špičkovej kvality. Spolu s odolnou vrchnou vrstvou bude Vašu podlahu chrániť pred padajúcimi predmetmi, tenkým vysokým podpätkom, ...

Vodotesná základová doska a pevnosť click systémov v ťahu ponúka vynikajúcu ochranu proti povrchovej vlhkosti. Podlaha Quick-Step má jednoduchú montáž "zacvaknutím" bez použitia lepidla. Je vhodná aj na podlahové kúrenie a ľahko sa udržiava.

Môžete ju užívať, ako dlho budete chcieť. Vložili sme do našich podláh toľko know-how, že Vám ponúkame až 25 ročnú záruku. Hrajúce sa deti, domáci miláčikovia a večierky dajú Vašej podlahe zabrať. Ale napriek tomu je po týždňoch, mesiacoch a rokoch rovnako krásna a intenzívna ako v prvý deň.

Rozhodovanie o návrhu interiéru Vášho domu môže byť náročné. Náladu interiéru určuje vo veľkej miere aj podlaha. Vyberte si takú, ktorá bude dokonale ladiť s Vašim osobným vkusom a životným štýlom. Široká paleta designov premení Váš interiér v ozajstný domov. Tak už neváhajte a vyplňte si svoje sny...


Scratch guard
Podlahy sú, samozrejme, vystavené veľkej aktivite. Skákajúce deti, domáci miláčikovia a párty. Vaša podlaha musí veľa vydržať. Po určitom čase môže kvôli malým škrabancom stratiť príťažlivý vzhľad. S podlahami QUICK-STEP to tak nie je. Po týždňoch, mesiacoch a rokoch používania je Vaša podlaha stále rovnako krásna a intenzívna ako prvý deň. Testy dokazujú, že podlahy QUICK-STEP s úpravou SCRATCH GUARD sú až desaťkrát odolnejšie proti poškrabaniu ako podlaha bez SCRATCH GUARD.
Technológia SCRATCH GUARD, vďaka ktorej je povrchová vrstva našich podláh ešte odolnejšia proti poškrabaniu a poskytuje dlhotrvajúcu ochranu. SCRATCH GUARD využíva revolučnú technológiu CROSS-LINK a technológiu nanočastíc. Je to len jedna z unikátnych vlastností, ktorým podlaha QUICK-STEP vďačí za svoju odolnosť.


PeFC
Stále častejšie sa ľudia pri stavbe a výzdobe svojho domova rozhodujú pre prospech dreva. Zároveň ale všetci chceme zachovať naše lesy. Preto spoločnosť QUICK-STEP berie ohľad na prírodu. Drevo, ktoré QUICK-STEP používa na výrobu základných dosiek, pochádza z lesov označených značkou PEFC. Toto osvedčenie PEFC je zárukou toho, že ide o trvale udržateľné lesy, ktoré obhospodarujú uznávané a nezávislé inštitúcie šetrným spôsobom k životnému prostrediu. Môžeme tak byť pyšní na to, že naši zákazníci majú možnosť tešiť sa z najkrajších drevených vzorov bez toho, aby škodili našim lesom.


Designer´s Choice
Pre sortiment QUICK-STEP sú vyberané len tie najlepšie vzory. Najzaujímavejšie dekóry, na ktoré sú naši dizajnéri mimoriadne hrdí, sú označené logom DESIGNER´S CHOICE.
QUICK-STEP je synonymom odolnosti a trvalej krásy. Široká paleta vzorov dokáže vo Vašom interiéri skutočné zázraky, urobia z neho útulný domov. Premena Vášho domu na domov je presne to, čo motivuje team našich návrhárov. Vášňou pracovníkov QUICK-STEP je vyvíjať najkrajšie podlahy s jedinečnou technológiou, ktorá za tým stojí.
Naši návrhári premietajú Vaše potreby do módnych a súčasne nadčasových podláh. Podlahy, na ktorých sa môžeme pohybovať po celý život.


NAVRHNITE SI SVOJ INTERIÉRFOTOGALÉRIA - LAMINÁTOVÉ PARKETY QUICK STEP
FAQ - LAMINÁTOVÉ PARKETY QUICK STEP

Ako sa vyvarovať problémom s vlhkosťou?
Je lepšie vlhkosti predchádzať, preto máme nasledujúce rady: Napriek veľmi dobrým vodovzdorným vlastnostiam laminátových podláh Quick-Step ® sa neodporúča inštalovať ich vo vlhkých miestnostiach (kúpeľňa, sauna, práčovňa, atď). Nie je povolené čistiť laminátové podlahy Quick-Step ® vodou. Treba zabrániť tomu, aby na podlahe po celú dobu stála voda, príp. iné kvapaliny. So sadou Quick-Step ® pre údržbu môžte podlahu veľmi ľahko vyčistiť bez použitia vody. Táto súprava obsahuje mop z mikrovlákien a sprej s vhodným čistiacim prostriedkom. Rozsypaný piesok a prach treba povysávať. Na dôkladnejšie vyčistenie podlahy a odolných škvŕn môžete tkaninu z mikrovlákien ľahko navlhčiť tak, že ju postriekate čistiacim prípravkom Quick-Step ® rozpusteným vo vode.

Alergia?
Vďaka dobre uzavretej povrchovej štruktúre Quick-Step ® a spojom medzi doskami nie je miesto, kam by prenikol prach. Podlaha je ľahko čistí a udržiava. Roztoče a ďalšie organizmy spôsobujúce alergiu nemôžu na čistej laminátovej podlahe prežiť, čo Vám pomôže chrániť svoj domov pred alergénmi. Je to veľmi dôležité pre ľudí, ktorí trpia astmou alebo alergiami na prach. Pre udržiavanie čistoty má dôležitý význam, aby ste na čistenie vždy používali čistiaci prostriedok Quick-Step ®. Neobsahujú žiadny vosk ani lak, na ktorom môže zachytávať prach.

Môže sa používať Quick-Step ® s podlahovým kúrením?
Quick-Step ® je pre podlahové kúrenie ideálne. Podlaha sa aj v tomto prípade pokladá ako plávajúca. Je dôležité, aby ste si vybrali správny podklad podlahy Quick-Step ®. Máte výhody ľahkej a rýchlej inštalácie Quick-Step ® Uniclic ® a ešte nasledujúcu výhodu:
- Prípadnej kondenzácii zabraňuje protivlhkostná bariéra, ktorú nie je možné použiť pri lepení po celom povrchu.
- Plávajúca inštalácia a odolnosť proti ťahu spoja Uniclic ® zaistí, že sa spoje otvoria, keď je kúrenie zapnuté.
Dôležité: Vždy dodržiavajte špeciálne pokyny pre podlahové vykurovanie a vyžiadajte si informácie od svojho predajcu.
Poznámka: Vykurovací systém, ktorý v lete používate k ochladzovaniu svojho domova, nie je zlúčiteľný s laminátovým, parketovým ani žiadnym iným typom organickej podlahovej krytiny.

Aký podklad sa má používať s podlahovým kúrením?
Je dôležité použiť fóliu neprepúšťajúcu vlhkosť. Môžete použiť kombinovanú podložku Quick-Step ® Unisound (s vstavanou fóliou neprepúšťajúcou vlhkosť) alebo samostatnú plastickú fóliu, ktorá je minimálne 200 mikrónov silná (Quick-Step ® Screen). Voľba podkladu je určená jeho tepelným odporom. Vždy postupujte podľa pokynov pre kúrenie pod podlahou. Požiadajte o pokyny svojho predajcu.

Aký je najlepší smer pre pokladanie?
Z technického hľadiska je možný akýkoľvek smer a môžete dosky inštalovať pozdĺžne alebo na šírku. Najlepší účinok dosiahnete, keď položíte podlahu rovnakým smerom, aký má hlavný svetelný zdroj, a v rovnakej línii ako najčastejšie používané vstupné dvere. Ak máte v miestnosti dverí a okien niekoľko, môžete si vybrať smer...

Ako môžem laminátovú podlahu rezať?
Laminátovú podlahu môžete rezať rôznymi pílami:
- Ručná píla: jemné (jemnejšie) zuby a s ozdobnou stranou otočenou hore.
- Elektrická kotúčová píla: tiež s jemnými zubami. Napríklad: píla o priemere 22 cm - 60 zubov. Takisto s ozdobnou stranou otočenou hore.
- Píla vykružovačka: Ak chcete dosiahnuť čistý rez, režte s ozdobnou stranou otočenou dole, ak nepoužívate pílové listy s opačným postavením zubov. Pre rezanie pílou sa používajú normálne pílové listy.
Príklady typov: Značka Bosch: T 127 D (dosť hrubá). Pre jemnejšiu prácu: T 101 B.
Rezy pílou nemusia byť dokonalé, väčšinou sa zakrývajú profilmi alebo ochrannými lištami

Môže sa podlaha Quick-Step ® poškriabať?
Povrch laminátovej podlahy je vyrobený z melamínu, ktorý odoláva škrabancom, ale nie je voči nim úplne odolný. Ostré predmety (príp. iné nečistoty ako piesok...) môžu podlahu poškriabať, takže buďte opatrní. Nábytok (kreslá, stoly, skrine, atď) by mali byť opatrené ochranou pod nohami. Používajú sa väčšinou plstené kryty alebo čiapočky z mäkkého plastu. Dávajte pozor na to, aby sa na ochranných krytoch nôh nábytku nezachytil piesok alebo drobné kamienky. Poškriabanie môžu spôsobiť aj domáce zvieratá s veľmi ostrými pazúrmi.
Pod "mobilným" nábytkom, ako sú kancelárske kreslá a sedačky, je nutné používať mäkké vodiace kolieska. Ak sú tvrdé alebo poškodené, môžu podlahu poškriabať. Dbajte na to, aby sa kolieska správne otáčali.
Pri použití vysávača skontrolujte, či kolieska a kefa nie sú poškodené alebo či nie sú príliš tvrdé a či sa voľne otáčajú.

Je pre bežnú údržbu potrebné používať špeciálne čistiace prípravky?
Ak sa podlaha intenzívne využíva, môže sa na povrchu vytvoriť mastná vrstva, v takom prípade by ste mali použiť prípravok na údržbu Quick-Step ® s vodou. Ak chodíte po dome v ponožkách, alebo ak sa na podlahe hrajú či sa po nej batolia malé deti, prípadne ak máte psa, platí to o to viac.
Vhodný prípravok pre údržbu je taký, ktorý nevytvára na podlahe vrstvy, neznečisťuje škáry a nespôsobuje ich pučaniu. Prípravok pre údržbu Quick-Step ® bol špeciálne vyvinutý pre tento účel. Spoločne s tkaninami Quick-Step ® z mikrovlákien zaručí dokonalé a jednoduché čistenie.

Môžem podlahu Quick-Step ® opraviť?
Malé poškodenia na povrchu sa dajú vyplniť pomocou Quick-Step ® Fix a trhliny v podlahe pomocou súpravy Quick-Step ®. Obidva výrobky sú dostupné vo všetkých vzoroch Quick-Step ®. Väčšie poškodenia sa dajú opraviť výmenou jedného alebo viacerých dosiek, aj uprostred podlahy. Je to veľmi jednoduché vďaka systému Uniclic (x).